PAWILON NA WEEKEND – BATIK

Przed nami drugie spotkanie w ramach PAWILONU NA WEEKEND!

Tym razem spotkanie ze sztuką barwienia tkanin przy użyciu wosku – Batik. Popularna w Azji (głównie w Indonezji i Malezji) technika, która polega na pokryciu gorącym woskiem części materiału. Po późniejszym zanurzeniu w barwniku pozostaje ona niezabarwiona. Kiedy materiał wyschnie można powtórzyć czynność kilkukrotnie, dla uzyskania większego bogactwa kolorystycznego.

Prace wykonane w tej technice mają szerokie zastosowanie praktyczne. Można tworzyć w ten sposób lampy, parawany, rolety okienne, ubrania, czy obrazy do powieszenia na ścianie.

Warsztaty w Pawilonie odbędą się 20 kwietnia w dwóch grupach wiekowych. W każdej z nich uczestniczyć może maksymalnie 12 uczestników.

Grupa 1 – 10:00 – 12:00 (6-9 lat)

Grupa 2 – 12:30 – 14:30 (10+)

Koszt: 30zł od osoby (płatne po potwierdzeniu zapisu)

ZAPISY:

mail: b.cabaj@pawilonkultury.pl

lub bezpośrednio w biurze Pawilonu Kultury

Batik poprowadzi Joanna Czubak, która jest absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa na łódzkiej ASP oraz podyplomowego studium pedagogicznego na ASP w Warszawie. Wiele lat prowadziła zajęcia w różnych placówkach kulturalnych. Posiada również własną pracownię w Wiązownie, gdzie działa twórczo. Zajmuję się malarstwem, rysunkiem, batikiem, mozaiką szklaną, grafiką warsztatową, okazjonalnie robi drewniane zabawki. Regularnie wystawia swoje prace w kraju i za granicą.

ZAPRASZAMY!

  • poniedziałek, godz.
  • wtorek, godz.
  • środa, godz.
  • czwartek, godz.
  • piątek, godz.
  • sobota, godz.