MIENIA RIVER nostalgicznie

To tytuł koncertu, który odbył się 12 listopada w Pawilonie Kultury. Widzowie mogli usłyszeć współczesne, dobrze im znane utwory różnych wykonawców. Dla samych artystów występujących na scenie był to ważny moment, w którym mogli zmierzyć się na nowo ze spotkaniem z publicznością po długiej przerwie, a także podzielić się swoją radością śpiewania.

Koncert chóru odbył się pod dyrygenturą Jakuba Kaczmarka – absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (kompozycja, dyrygentura chóralna). Dyrygent, który od niedawna współpracuje z chórem Mienia River ukończył z wyróżnieniem studia podyplomowe chórmistrzostwa i emisji głosu Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jest dyrygentem ponad 120 koncertów chóralnych i oratoryjnych, a także członkiem i kierownikiem muzycznym kwartetu wokalnego Cantus Antiquus. W swoim dorobku ma „Requiem” W. A. Mozarta, „Glorię” A. Vivaldiego oraz programy współczesnej muzyki chóralnej.

Wieczór pełen emocji i zaangażowania, w sali pełnej gości, wskrzesił energię muzycznych doznań w Pawilonie.

„Wyśpiewujemy radość naszych serc!” – to motto chóru, który został reaktywowany w Pawilonie Kultury przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

*Projekt zrealizowany w ramach zadania Voucher Kultury.
*Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury+ Edycja 2023.

  • poniedziałek, godz.
  • wtorek, godz.
  • środa, godz.
  • czwartek, godz.
  • piątek, godz.
  • sobota, godz.