80 LAT KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W GLINIANCE

26 listopada w Pawilonie Kultury obchodziliśmy jubileusz 80-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Gliniance.

Z tej okazji zaprosiliśmy gości na premierę filmu poświęconego bohaterkom wieczoru. „Dwie twarze” – to dokument ukazujący istotę działalności koła gospodyń, przywiązanie do tradycji, chęć jej podtrzymania. Marianna Grzenda, Irena Nowak, Monika Zgutka, Renata Kalińska i Helena Papis odsłaniają swoje prywatne historie – początki w KGW, rodzinne opowieści, sukcesy i tęsknoty, których doświadczają będąc w kole. To także obraz o tym, że bycie częścią tego koła, to bycie kimś innym, to posiadanie drugiej tożsamości, to możliwość przemiany wraz z założeniem kostiumu. Na koniec, to także nadzieja na kolejne lata wspólnego działania i rozwój.

Tytułowe dwie twarze zaproszeni goście mogli podziwiać w formie wystawy portretów, których autorem jest Łukasz Murgrabia – jeden z najbardziej znanych reprezentantów polskiej fotografii kreatywnej. W jubileuszowej sesji udział wzięły: Irena Nowak, Renata Kalińska, Monika Zgutka, Helena Papis, Elżbieta Papis, Alina Łysiak i Stanisława Zawadka.


Zależało nam na tym, żeby zdjęcia ukazywały tę podwójną tożsamość. Chcieliśmy uchwycić różnicę pomiędzy byciem sobą w codzienności, a byciem sobą w Kole Gospodyń Wiejskich.

Robert Mojsak, Dyrektor Pawilonu Kultury

Jubileusz, obok uroczystej premiery, był również czasem podsumowania dotychczasowej działalności i osiągnięć KGW, czasem gratulacji, podziękowań, dobrych życzeń. Panie z koła gospodyń zaprezentowały kilka swoich piosenek i przygotowały tradycyjne sójki glinieckie.
My natomiast zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu. Zapraszamy też do Pawilonu, w którym można jeszcze przez kilka dni podziwiać zdjęcia. A Paniom z Glinianki jeszcze raz życzymy spełnienia, sukcesów i radości.

*Film został zrealizowany przez zespół Pawilonu Kultury, pod patronatem Wójta Gminy Wiązowna – Janusza Budnego.
*Dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w projekt, dzięki którym powstały zdjęcia (Julita Jaskółka, Gabriel Ostrowski, Iwona Figat, Mateusz Niechoda), film (Radek Szaraniec, Grzegorz Skonecki), którzy przygotowali z nami ten wspaniały wieczór (Kusi Ciacho).

  • poniedziałek, godz.
  • wtorek, godz.
  • środa, godz.
  • czwartek, godz.
  • piątek, godz.
  • sobota, godz.