MAM POMYSŁ 2023 – podsumowanie.

W 2023 roku Rada Gminy Wiązowna przekazała na ten cel prawie 217.000 tys. zł. Szczególną zaletą projektu jest to, że to mieszkańcy mogą sami zdecydować o tym w jaki sposób wydadzą te pieniądze.

Zadaniem Pawilonu Kultury jest wsparcie tego procesu, pomoc logistyczna i formalna. Stawiamy sobie za cel zintegrowanie lokalnych animatorów kultury i ich inspirowanie. Stworzenie współpracującego grona, które wymienia się doświadczeniami i wzajemnie pobudza do działania. Sołectwa, które zechcą prowadzić projekty we współpracy mogą liczyć na dodatkowe finansowanie z budżetu Pawilonu Kultury.

2023 rok to realizacja aż 30 takich projektów na terenie całej Gminy. A łączna liczba inicjatyw to 47!

Były one realizowane w Bolesławowie, Boryszewie, Czarnówce, Duchnowie, Dziechcińcu, Emowie, Gliniance, Góraszce, Izabeli, Kącku, Kopkach, Kruszówcu, Lipowie, Majdanie, Malcanowie, Michałówku, Pęclinie, Porębach, Radiówku, Rudce, Rzakcie, Stefanówce, Wiązownie, Wiązownie Kościelnej, Woli Duckiej, Woli Karczewskiej, Zakręcie i Żanęcinie.

Cieszymy się z aktywności mieszkańców naszej gminy. Włączenie mieszkańców w proces tworzenia oddolnych inicjatyw kulturalnych, rozrywkowych i integracyjnych, które poszerzają horyzonty mieszkańców naszej okolicy, dają szansę doświadczania i inspirowania do działania to ważny element naszej działalności. Wasze zaangażowanie przyczynia się do rozwoju gminy.

Dziękujemy i zachęcamy do dalszej aktywności !

  • poniedziałek, godz.
  • wtorek, godz.
  • środa, godz.
  • czwartek, godz.
  • piątek, godz.
  • sobota, godz.