„Król Ból”, „Sójki” glinieckie, pieśni ludowe – #pawilonwszkole NA MAXA!

Jeszcze chwilę pozostajemy w klimacie #pawilonwszkole.

We wtorek (11 czerwca) w ramach programu Pawilon w Szkole, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie zawitają na dwóch przedstawieniach teatralnych w reż. Artura Niedziółki „Król Ból” w Domu Kultury w Duchnowie.

180 dzieci ze szkoły będzie mogło podziwiać swoich rówieśników, którzy stworzyli cudowny i zabawny spektakl w ramach sekcji teatralnej Pawilonu Kultury.

Ponadto dowiedzą się jak zachowywać się w teatrze, co pomaga w odbiorze spektaklu, jak wyrazić szacunek za wykonaną przez artystów pracę oraz jak reagować podczas trwania sztuki.

Niedawno podzieliliśmy się z Wami również informacją o tym, że uczestnicy darmowych zajęć w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gliniance zrealizowali gazetę w ramach zajęć prowadzonych przez instruktorów Pawilonu Kultury. Projekt dziennikarski pod okiem Magdy Maciejczyk dotyczył kontynuacji obchodów 80. rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Gliniance, podczas którego uczniowie zdobyli skrzętnie skrywany przepis na „sójki” glinieckie.

A to jeszcze nie koniec! Oprócz gazety, uczniowie zrealizowali również utwory muzyczne przy wsparciu Arkadiusza Grochowskiego, prowadzącego w Pawilonie Kultury zajęcia z produkcji muzycznej. Osoby, które wzięły na warsztat utwory śpiewane przez uczestniczki KGW zremiksowały i nadały nowe brzmienie ludowym pieśniom.

Niebawem podzielimy się z Wami efektami obu warsztatów. A tymczasem przychodzimy do Was z fotorelacją z ostatnich zajęć w Szkole Podstawowej w Gliniance oraz spektaklu, którego premiera odbyła się 19 lutego 🙂

  • poniedziałek, godz.
  • wtorek, godz.
  • środa, godz.
  • czwartek, godz.
  • piątek, godz.
  • sobota, godz.