„Czy zmiana, sama w sobie, jest wartością?”

Wracamy na chwilę do piątku (14 czerwca) i „Tajemnic Wyspy”- spektaklu teatralnego, podróży sekcji teatralnej Pawilonu Kultury pod opieką reżyserską i pedagogiczną Judyty Berłowskiej.

Tutaj zacumuje swoją łódź. Na tej wyspie rozpocznę budowanie życia. Rozprawię się z dotychczasowym. Właśnie tu. Otworzę przed Wami świat moich myśli, potrzeb, pragnień. Zabiorę Cię tam w przyjaznej atmosferze bezpieczeństwa i zaufania, bo wiem, że to zrozumiesz.

Ten wspaniały pokaz, który miał miejsce o godzinie 19:00 w Domu Kultury w Woli Karczewskiej to efekt całego sezonu pracy osób aktorskich. Rozmów, improwizacji, zadań, procesu.

Przez kilka miesięcy nasze osoby prowadziły dyskusje pod okiem wykfalifikowanej pedagożki teatralnej o swoich potrzebach oraz aktualnych, nurtujących sytuacjach, które znacząco wpływają na ich codzienne, nastoletnie życie.

„Mam ciągły kontakt z grupami, dla których realizuję spektakle. To mnie bardzo interesuje – jak widzą świat ludzie w różnym wieku, z różnym doświadczeniem, i czego mogą potrzebować od teatru (…) Proces jest ważniejszy niż efekt” – zaznacza Judyta.

A w efekcie powstał ważny spektakl w pełni oparty na młodych uczestnikach sekcji teatralnej Pawilonu Kultury. Z tekstem, scenografią, muzyką i kostiumami, które przygotowali.

„Czy zmiana sama w sobie jest wartością?” – to pytanie zadaje Michel Houellebecq w swojej książce „Możliwość wyspy”. Odpowiedź brzmi: sama świadomość potrzeby jest ogromnym krokiem. Próba zmiany, jaką podjęli nasi aktorzy to wartość najwyższa.

DZIĘKUJEMY WAM za dostęp do Waszych pięknych, intymnych, często skrywanych światów!

  • poniedziałek, godz.
  • wtorek, godz.
  • środa, godz.
  • czwartek, godz.
  • piątek, godz.
  • sobota, godz.