44 Półmaraton Wiązowski za nami!

Półmaraton w gminie Wiązowna to pierwszy długodystansowy bieg rozgrywany w Polsce w okresie zimowo-wiosennym. Dodatkowo jest jednym z najstarszych tego typu wydarzeń w naszym kraju.

Ta świetna okazja do sprawdzenia swojej formy biegowej po zimie, rok w rok, przynosi gminie Wiązowna tysiące uczestników. W tym roku w półmaratonie wzięło prawie 4 tyś uczestników. Dla wielu z nich był to moment, w którym padły rekordy i życiówki.

Zwycięzcą 44. Półmaratonu Wiązowskiego został Kamil Jastrzębski, który oprócz zwycięstwa na podium, cieszył się również z nowego rekordu życiowego. Biegacz z Warszawy finiszował z wynikiem 1:04:31. Kolejni byli Bogdan Semenowycz z Ukrainy (1:04:46) i Andrzej Rogiewicz z wynikiem 1:05:17.

Wśród kobiet pierwsza okazała się Natalia Semenowycz (1:15:30). Tuż za nią była Emilia Mazek (1:17:23) i Izabela Parszczyńska (1:18:28)

Oprócz biegu na ponad 21km, uczestnicy mogli również sprawdzić swoje siły w Wiązowskiej 5-tce.

Wystartowało w niej ponad tysiąc zawodników. Zwycięzcą zawodów z czasem 14:40 okazał się Adam Głogowski. Drugie miejsce zajął Michał Żuchowski (14:50), a trzecie Filip Babik (14:58).

W klasyfikacji kobiet poza konkurencją była Izabela Paszkiewicz, która finiszowała z wynikiem 16:14. Biegaczka wyprzedziła Martynę Masłowską (16:43) i Beatę Klimek (16:57).

Półmaraton Wiązowski to nie tylko rywalizacja dla profesjonalistów. To także oferta skierowana do zawodników uprawiających bieganie amatorskie, zawodników niepełnosprawnych, dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży licealnej, a także najmłodszych adeptów biegania. Wielką atrakcją imprezy jest Bieg Krasnoludków dla najmłodszych dzieci, które w specjalnej oprawie pokonują dystans 160 m.

Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnej tradycji!

Dziękujemy dopingującym i zagrzewającym do biegu!